Hajduk teškom mukom protiv makedonskog autsajdera, u 3. pretkolu slijedi puno teži protivnik

Nogometaši splitskog Hajduka izborili su plasman u 3. pretkolo Europa lige minimalnom 1:0 pobjedom na gostovanju kod Renove u Makedoniji.

Gol vrijedan prolaska u narednu fazu natjecanja zabio je kapetan Hajduka Mijo Caktaš već u četvrtoj minuti utakmice.

Hajduk je uoči utakmice slovio za dosta kvalitetniji sastav od Renove, ali nakon furioznog početka gledali smo dosta izjednačen susret.

Tako je hrvatski prvoligaš u zadnjih 15-tak minuta spašavao živu glavu. Makedonci su napraviti pritisak, ali niti jedan od njihovih pokušaja nije završio u Hajdukovoj mreži.

Hajduk će u 3. pretkolu Europa lige narednog tjedna gostovati kod pobjednika dvoboja između azerbajdžanskog Neftčija i turskog velikana Galatasaraya.