Haos rijetko viđenih razmjera u Torinu: VAR u finišu poništio pobjedu Juventusa nad Salernitanom, tri crvena kartona

Ekipa Juventusa je u nevjerovatnom meču šestog kola talijanske Serie A remizirala sa Salernitanom (2:2).

Dugo će se pričati o ovom susretu. Juve je imao dva gola zaostatka, došao je do 3:2 u 95. minutu, ali je VAR poništio pogodak te je nastalo ludilo koje su igrači rješavali šakama.

Salernitana do vodstva stiže u 18. minutu kada je na astitenciju Mazzocchija Antonio Candreva pogodio za 0:1. U nadoknadi prvog poluvremena gosti stižu i do drugog pogotka. Bremer je skrivio penal kojeg Piatek pretvara u pogodak za 0:2.

U nastavku meča Salernitana očekivano pravi bunker, koji je brzo probijen jer je u 51. minutu Bremer postigao pogodak na asistenciju Kostića. Na kraju ‘Stara dama’ dolazi i do izjednačenja. Dosuđen je penal u nadoknadi, a Leonardo Bonucci postiže pogodak iz popravnog za 2:2.

Juventus je u 95. minutu uspio realizovati i potpuni preokret. Milik je pogodio, skinuo je dres i zaradio isključenje, nakon čega VAR javlja da je Bonucci bio u ofsajdu i pogodak je poništen. Došlo je i do obračuna igrača na terenu, sudac je pokazao još dva crvena kartona (CuadradoFazio), te je isključio i Allegrija, dok je konačan rezultat ostao 2:2.

Momčad Juventusa je tek osma na tabeli Serie A sa svega 10 bodova iz šest odigranih kola, dok Salernitana zauzima 10. poziciju sa sedam osvojenih bodova.