Harry Kane heroj Bayerna: Englez u sudačkoj nadoknadi srušio RB Leipzig u derbiju kola Bundeslige

U derbi utakmici 23. kola njemačke Bundeslige, ekipa Bayerna odmjerila je snage sa RB Leipzigom u Minhenu, te na kraju slavila rezultatom 2:1.

Bayernovoj krizi je konačno došao kraj, iako je izgledalo da će se ista nastaviti. Imali su tri uzastopna poraza, a sada su na svom terenu uz dosta problema trijumfovali.

Uspjeli su ‘Bavarci’ večeras da povedu u 56. minutu susreta, kada je Harry Kane na asistenciju Musiale zabio za 1:0. Ipak, već u 70. minutu je Benjamin Šeško vratio egal gostujućem timu.

Kada se činilo da će se meč okončati podjelom bodova, u sudačkoj nadoknadi, odnosno u 91. minutu, “ukazao” se Kane sa svojim drugim pogotkom za konačnih 2:1.

Bayern u ovom trenutku ima 53 osvojena boda i čak osam manje od lidera Bayera iz Leverkusena, te je sigurno da se nadaju malom čudu i osvajanju 13. uzastopne titule. S druge strane, RB Leipzig je petoplasirani sa 40 bodova.