Hat-trick Trossarda za remi Liverpoola i Brightona na Anfieldu, Gallagher u finišu donio preokret i pobjedu Chelseaja

Liverpool i Brighton su u nevjerovatnoj utakmici devetog kola engleskog Premiershipa podijelili bodove, a konačan rezultat glasio je 3:3.

Gosti su već do 18. minuta imali vodstvo od 2:0 na Anfieldu, a domaću odbranu u oba navrata šokirao je fantastični Trossard. Uspio je Liverpool smanjiti zaostatak do kraja prvog poluvremena zahvaljujući pogotoku Roberta Firmina u 33. minutu meča.

Brazilski napadač pogađa i na otvaranju drugog dijela, tačnije u 54. minutu za 2:2, a preokret ‘Redsima’ donosi Webster autogolom u 63. minutu susreta. Kada su svi mislili da će Liverpool do pobjede, Trossard postiže treći pogodak i svom timu donosi bod.

U drugoj utakmici Crystal Palace je dočekao ekipu Chelseaja, te izgubio ukupnim rezultatom od 2:1.

Domaći već u ranoj fazi meča stižu do vodstva. Igrala se tek sedma minuta kada je Edouard pogodio za 1:0. Nakon toga Chelsea je sve karte bacio u napad i tako uspio postići dva pogotka do kraja utakmice.

Strijelac za poravnanje bio je Pierre-Emerick Aubameyang u 38. minutu, da bi preokret i bitnu pobjedu gostima donio Gallagher u 90. minutu nakon sjajne asistencije Pulišića.