Havertz konačno proradio i donio Arsenalu zlata vrijednu pobjedu na teškom gostovanju kod Brentforda

Nogometaši Arsenala upisali su pobjedu u posljednjoj utakmici subotnjeg programa Premiershipa na teškom gostovanju kod Brentoforda rezultatom 1:0.

Da Arsenal neće doći do pobjede na isti način kao i prošle sezone na ovom terenu, bilo je poznato praktično od prve minute susreta.

Brentford se kompaktno branio skoro 90 minuta susreta, ali je uporedo s tim stigao i da zaprijeti nekoliko puta, najviše nakon velikih grešaka Ramsdalea.

Međutim, ‘Topnici’ su u potpunosti preuzeli inicijativu u finišu susreta, a plod dominacije stigao je u 88. minuti kada dodavanje Sake u pogodak pretvara uspavani Havertz.

Arsenal je zahvaljujući ovom trijumfu ponovo lider Premiershipa sa 30 bodova, jednim više od Cityja. Brentford je 11. sa 16 bodova ove sezone.

U utakmicama odigranim ranije danas, West Ham je sa 2:1 porazio Burnley, dok je istim rezultatom historijski trijumf upisao i Luton protiv Crystal Palacea.

Newcastle je kod kuće pregazio Chelsea sa 4:1, a Brighton je sa 3:2 u zanimljivoj utakmici bio bolji od Nottingham Forresta. Bournemouth je slavio sa 3:1 protiv Sheffield Uniteda.