Hertha Berlin u sjajnoj utakmici na Red Bull Areni osvojila bod protiv Leipziga

Nogometaši Herthe iz Berlina remizirali su protiv Red Bull Leipziga rezultatom 2:2 u prvom ssusretu 28. kola Bundeslige.

U izuzetno uzbudljivom duelu viđena su četiri pogotka, a u vodstvo je prva stigla Hertha preko Marka Grujića.

15 minuta kasnije Leipzig stiže do poravnanja kada mrežu gostiju trese Klostermann.

U 63. minutu Leipzig je stigao do preokreta kada je golman Herthe postigao jedan od najbizarnijih autogolova u ovoj sezoni. Nakon udarca Schicka Jarstein je nespretno reagovao i poklonio pogodak rivalu.

Ipak, konačan rezultat i bod gostima donio je Piatek sa jedanaest metara osam minuta prije kraja susreta.

Leipzig ostaje 3. na tabeli sa 55 osvojenih bodova dok se Hertha popela na 10. poziciju.