Hertha i dalje ne zna za poraz, očajni Schalke nastavio katastrofalan niz

Nogometaši berlinske Herthe pobijedili su na Olimpijskom stadionu Augsburg s 2:0 u susretu 29. kola njemačke Bundeslige.

Hertha je nastavila sa sjajnim partijama i stigla je do treće pobjede u četiri utakmice od nastavka prvenstva. Golove u novoj pobjedi berlinskog prvoligaša postigli su Dilrson u 23. minuti, te Piatek u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Schalkea produžili su seriju bez prvenstvene pobjede na čak 11 utakmica, nakon što su na svom terenu u Gelsenkirchenu izgubili od Werdera s 0:1. Pogodak odluke zabio je Bittencourt u 32. minuti.

Tim iz Gelsenkirchena je zadnju pobjedu ostvario 17. januara protiv Borussije M’gladbach (2:0), a nakon toga je u narednih 11 kola upisao sedam poraza i četiri remija.

Eintracht je u Wolfsburgu došao do velike pobjede zahvaljujući golovima Andre Silve iz kaznenog udarca i Kamade u 85. minuti. Mbabu je prije toga postigao jedini pogodak za Wolfsburg.

U Mainzu je Hoffenheim slavio s minimalnih 1:0, a pogodak je postigao Bebou u 43. minuti. Uz to je Zuber u 27. propustio realizirati najstrožu kaznu za gostujući sastav.

Subotnji program će biti završen dvobojom Bayerna i Fortune Düsseldorf u 18:30 sati.