Hertha nakon velikog trijumfa nad HSV-om ostaje član Bundeslige, legendarni Magath ponovo na visini zadatka

Igrači Herthe ostali su član njemačke Bundeslige jer su danas u revanšu baraža savladali Hamburger rezultatom 2:0 i tako nadoknadili poraz od 0:1 sa svog stadiona.

Hamburger je imao prednost iz prvog meča u Berlinu, pune tribine iza sebe u revanšu, ali je Hertha večeras ipak bila mnogo bolja i na kraju zasluženo ostala u najjačoj ligi Njemačke.

Legendarni Felix Magath je očigledno odlično pripremio ovu utakmicu. Već u četvrtom minutu Boyata je nakon izvedenog kornera glavom pogodio mrežu protivnika i svoj tim doveo u vodstvo. Hertha je do kraja prvog poluvremena redala šanse, no rezultat je ostao isti.

Igrači HSV-a zaprijetili su tek početkom drugog dijela, ali do pogotka nisu mogli doći, da bi u 63. minutu stadion potpuno utihnuo. Marvin Plattenhardt je iskosa sa desne strane pogodio iz slobodnjaka malu mrežu, te tako iznenadio golmana domaćih koji je očekivao centaršut.

HSV je onda krenuo na sve ili ništa, ostavio je prostora za moguće kontre, a Jovetić je tako u 73. minutu mogao sve da završi, ali je golman domaćih ovaj put bio na visini zadatka.

Magathovi izabranici do kraja su sačuvali prednost od dva pogotka i ostanak u Bundesligi, dok navijači Hamburgera zasigurno imaju za čim da žale.