Historijska predstava: Hrvatske rukometašice osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu!

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je danas u Herningu historijski uspjeh osvojivši prvu medalju ikad na evropskim prvenstvima!

U utakmici za treće mjesto sjajne Hrvatice su razbile favorizovanu selekciju Danske rezultatom 25:19.

Hrvatske rukometašice su bolje ušle u utakmicu i odmah na startu su imale prednost od 3:0. Međutim, tvrde Dankinje se brzo vraćaju i na polovini poluvremena preokreću rezultat te dolaze i do vodstva od tri razlike (7:4).

Međutim,, Hvratice se potom ponovo bude pa se igralo praktično gol za golom do odlaska na odmor. Bilo je neriješeno – 11:11.

Početak drugog poluvremena obilježilo je konstantno vodstvo Hrvatske, ali ne veće od dva gola razlike. Dankinje su potom izjednačile na 17:17, a onda i 18:18, a onda su Hrvatice dodale gas pa su deset minuta prije kraja meča odmakle na tri razlike (21:18).

Prednost je do kraja konstantno rasla i predstavnice Hrvatske su rutinski slavile potpuno zasluženu historijsku pobjedu.

Uspjeh Hrvatske utoliko je veći jer im gotovo niko nije davao ni minimalne šanse da će se sa velikog takmičenja vratiti s nekom od odličja.