HNL se vratio ludom utakmicom na Poljudu: Hajduk slavio u sedmoj minuti sudačke nadoknade

Nakon gotovo tri mjeseca pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa, HNL se vratio susretom Hajduka i Intera. Splićani su na praznom Poljudu pobijedili Zaprešićane sa 2:1.

Gosti su poveli u 37. minuti preko Mamuta iz slobodnog udarca. Ključni trenutak susreta dogodio se u 55. minuti kada su suci odlučili ponoviti penal za Hajduk nakon što je golman Intera Matković obranio pokušaj Caktaša s jedanaest metara.

Međutim, linijski je sudac javio glavnom sucu da se golman Intera prerano pomaknuo za korak sa svoje linije pa se penal morao ponoviti. Nakon toga su uslijedila velika negodovanja na klupi gostiju, no morali su se pomiriti s odlukom sudaca.

Caktaš je iz ponovljenog penala u 60. minuti uspio izjednačiti rezultat. Dodajmo da je Hajduk do samog penala stigao nakon petominutnog pregledavanja VAR snimke.

Nakon detaljnog pregledavanja snimke sudac Lovrić utvrdio je da je stoper Intera Lovrić igrao rukom te pokazao na jedanaest metara, a uz to je Lovriću pokazao direktan crveni karton.

Do kraja susreta igralo se pred vratima Intera, a Hajduk je do slavljeničkog pogotka stigao tek u sedmoj od devet minuta sudačke nadoknade kada je Dimitrov spretno glavom zatresao mrežu gostiju.

Hajduk je s ova tri boda skočio na drugu poziciju sa 48 bodova, jednim više od trećeplasirane Rijeke, dok je Inter zadnji sa 17 bodova, koliko ima i devetoplasirani Varaždin, a dva boda više ima osmoplasirana Istra.

Uvjerljivo vodeći je Dinamo sa 65 osvojenih bodova.