‘HOBOTNICA’: Dame i gospodo, Pickford je danas režirao jednu od najboljih odbrana u povijesti Premiershipa

Igrači Evertona danas su ostvarili minimalnu pobjedu nad londonskim Chelseajem u borbi za opstanak (1:0).

Minimalan trijumf na Goodison Parku ‘Karamelama’ je donio Richarlison na startu drugog poluvremena utakmice.

Međutim, velike zasluge za ogromna tri boda Evertona danas idu golmanu Jordanu Pickfordu, koji je nedugo nakon vodećeg pogotka imao dvije brilijantne odbrane u razmaku od nekoliko sekundi.

Čuvar mreže reprezentacije Engleske je izdominirao, te prvo uz pomoć stative zaustavio pokušaj Mounta, da bi nakon toga sjajno intervenisao i na udarac Cesara Azpilicuete.

U pitanju su bile zaista dvije čudesne odbrane odličnog Pickforda. No, tu nije bio kraj jer je i u nastavku susreta brutalno odradio svoj posao. Englez je do kraja uspio zaustaviti udarce Antonija Rudigera i Matea Kovačića.

Iako su osvojili tri boda, igrači Evertona se i dalje nalaze u opasnoj zoni Premiershipa, ali su zaostatak za Leedsom i Burnleyem smanjili na dva boda s tim da imaju i utakmicu manje u odnosu na ova dva tima.