Hoffenheim na pogon fantastičnog Kramarića potpuno razbio Bayern

Nogometaši Hoffenheima danas su u sklopu drugog kola Bundeslige na svom stadionu potpuno razbili momčad Bayern Munchena.

Hoffenheim je došao do vodstva u 16. minuti susreta. Prednost domaćim donio je reprezentativac BiH Ermin Bičakčić. Korner je izveo Dennis Geiger, a Bičakčić je šutirao glavom i prevario je Manuela Neuera.

Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće. Sam je pred Neuera izašao Munas Dabbur, lijepo je prebacio jednog od najboljih golmana svijeta, a defanzivci Bayerna nisu uspjeli izbiti loptu prije nego što je ona prešla gol liniju.

Bayern je postigao pogodak u 38. minuti susreta. Fantastično je šutirao Joshua Kimmich, a Oliver Baumann nije imao nikakve šanse da zaustavi njegov udarac.

Hoffenheim je potvrdio pobjedu u drugom poluvremenu. Nakon asistencije Ihlasa Beboua Andrej Kramarić je u 77. minuti susreta povisio na 3:1, a reprezentativac Hrvatske s bijele tačke u 92. minuti postavio je konačnih Hoffenheim – Bayern 4:1

Prvi je to poraz Bayerna u svim takmičenjima od 7. decembra 2019. godine. Tada su od Bavaraca bolji bili nogometaši Borussije M’Gladbach rezultatom 2:1.