Hoffenheim u gostima iznenadio M’gladbach, kiks RB Leipziga, Schalke tone sve dublje

U prvih pet utakmica subotnjeg programa 13. kola Bundeslige gledali smo pravu borbu, a na kraju su uspješniji bili gosti.

Za najveće iznenađenje popodnevnog programa pobrinuo se Köln koji je izborio bod na teškom gostovanju kod RB Leipziga. Domaćin je dominirao, poništen mu je i gol u trećoj minuti, ali je semafor na kraju pokazivao mršavih 0:0.

Unatoč kiksu, RB Leipzig se, barem privremeno, izjednačio s Bayer Leverkusenom na vrhu Bundeslige sa 28 osvojenih bodova.

Hoffenheim je upisao vrijednu pobjedu u Mönchengladbachu protiv Borussije. U uzbudljivoj utakmici prvi su poveli domaćini pogotkom Stindla iz kaznenog udarca. No, gosti izjednačuju u 75. minuti kad je Kramarić precizno pogodio za 1:1.

Situacija za Borussiju dodatno se pogoršala kad je Thuram dobio crveni karton, a totalni potop uslijedio je u 86. minuti kad je Sessegnon zabio za 2:1 i veliki preokret Hoffenheima.

U dvoboju Mainza i Werdera, uspješniji su bili gosti iz Bremena, a jedini pogodak na utakmici djelo je Dinkcija u 90. minuti. Seriju bez pobjede je prekinuo Eintracht koji je u gostima pobijedio Augsburg sa 2:0.

U susretu začelja, svoju treću ovosezonsku pobjedu upisala je Arminia Bielefeld svladavši Schalke pogotkom Klosea. Klub iz Gelsenkirchena i dalje ne zna za pobjedu te je nakon 13 kola na zadnjem mjestu Bundeslige sa četiri remija.