Hrabra Zvezda nije mogla protiv mašinerije sa Etihada, Barcelona izuzetno raspoložena protiv Antwerpa

Nogometaši Manchester City porazili su momčad Crvene zvezde rezultatom 3:1 u okviru prvog kola ovosezonskog izdanja UEFA-ine Lige prvaka.

Gosti iz Beograda došli su da se brane i odbranili su se u prvih 45 minuta. Manchester City je imao 22 pokušaja prema golu Glazera, nekoliko spektakularnih prilika, ali lopta u prvom poluvremenu nije željela u gol.

To je ipak pošlo za nogom srpskom predstavniku u posljednjem napadu prvog poluvremena. Osman Bukari pogađa iz prvog šuta Zvezde na utakmici nakon sjajnog progiravanja i izbjegavanja ofsajd zamke. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Nastavak donosi veliki preokret, a najavio ga je već u prvom napadu Julian Alvarez golom za poravnanje.

Isti igrač je u 60. minuti izveo slobodan udarac, a nespretnom reakcijom izraelski golman Zvezde Omri Glazer skreće loptu u svoju mrežu.

Za konačnih 3:1 je sjajno pogodio Rodri i tako krunisao još jednu sjajnu partiju na sredini terena.

U grupi H odigrane su dvije najefikasnije utakmice večerašnjeg programa, a sigurne pobjede upisale su ekipe Barcelone i Porta.

Barcelona je bez većih napora rezultatom 5:0 savladala belgijski Antwerp na Olimpijskom stadionu u ovom katalonskom gradu.

Lagan trijumf ostvario je i Porto rezultatom 3:1 na gostovanju Shakhtaru. Volksparkstadionu bio je poprište ovog zanimljivog duela u kojem se sve izdešavalo u prvih pola sata utakmice.

Sve važno vidjeli smo u prvih pola sata igre. Galeno je za goste postigao dva gola, a jedan je dodao Mehdi Taremi, dok je gol utjehe za tim iz Ukrajine postigao Kevin Kelsy.

U derbiju prvog kola, PSG je sa 2:0 savladao Borussiju Dortmund i tako preuzeo prvu poziciju “grupe smrti”. Za francuski tim pogađali su Mbappe i Hakimi.