Hrabri i neustrašivi Maroko upisao trijumf za povijest, Belgijanci će prolazak u narednu rundu tražiti protiv Hrvatske

Odigrana je prva utakmica drugog kola grupe F na Mundijalu u Kataru, a reprezentacija Maroka je senzacionalno savladala Belgiju rezultatom 2:0.

Marokanci su od samog početka krenuli hrabro i izuzetno disciplinovano, dok je selekcija Belgije većinski pokušavala udarcima sa distance.

U 45. minutu prvi šok za Belgijance. Ziyech je postigao pogodak iz slobodnjaka, ali je isti poništen nakon pregledanja VAR-a zbog ofsajda i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak je donio sličnu igru kao i u prvom poluvremenu. Maroko je čekao svoje šanse, da bi jednu dobru dočekao u 73. minutu. Sabiri je na fantastičan način pogodio iz slobodnog udarca.

Nakon primljenog pogotka, Belgija je pokušavala stići do poravnanja. Ipak, pravi šok i posljednji udarac dogodio se u 93. minutu susreta. Poslije odlično odrađenog posla i dodavanja Ziyecha, na pravom mjestu se našao Zakaria Aboukhlal koji zabija za konačnih 2:0.

Sada Maroko ima četiri boda, za razliku od Belgije koja je ostala na tri. Drugi duel ove grupe od 17 sati igraju Hrvatska i Kanada, pa će biti izuzetno zanimljivo ispratiti taj susret.