Hrabri Shakhtar šokirao Real Madrid, Salzburg i Lokomotiv podijelili bodove

Momčad Shakhtara pobijedila je Real Madrid u meču 1. kola grupne faze Lige prvaka na gostujućem terenu rezultatom 3:2.

Gosti iz Ukrajine, a koji su ovaj meč igrali desetkovani i bez nekoliko standardnih prvotimaca, u vodstvo su stigli u 29. minuti kada su, nakon nekoliko propuštenih prilika, krunisali bolju igru, a strijelac pogotka bio je Tete.

Samo četiri minute nakon toga Varane je postigao autogol i tako dodatno otežao situaciju sebi i svojim saigračima, da bi konačan potop u prvih 45 minuta Real Madrida krunisao Solomon golom u 42. minuti.

Već na početku drugog poluvremena, tačnije u 54. minuti, Luka Modrić fantastičnim pogotkom vraća Real Madrid u igru, da bi u 59. minuti, nakon samo sedam sekundi na terenu, Vinicius pogodio za 3:2 i u potpunosti vratio svoj tim u igru.

Ipak, do kraja domaći nisu mogli izjednačiti rezultat, a najbliži su bili kada je Valverde pogodio mrežu, ali je pogodak bio poništen jer je Vinicius smetao golmanu prilikom tog udarca i tako automatski bio u nedozvoljenoj poziciji.

U drugom meču u terminu od 18:55 sati, Salzburg i Lokomotiv odigrali su meč bez pobjednika (2:2).