Hrabri Union srušio Borussiju Dortmund, Moukoko oborio još jedan rekord

Union Berlin upisao je u petak navečer senzacionalnu pobjedu kad je na svom terenu sa 2:1 pobijedio Borussiju Dortmund.

Domaćin je oba pogotka zabio nakon kornera. Za 1:0 je u 57. minuti pogodio Awoniyi, a za 2:1 je u 78. minuti glavom zabio Friedrich.

Jedina svijetla točka u porazu Dortmunda je još jedan rekord 16-godišnjeg Youssoufe Moukoka koji je u 60. minuti zabio jedini pogodak za goste i tako postao najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige.

Union je ovom pobjedom došao do 21 osvojenog boda i petog mjesta na tablici sa samo bodom manje od četvrtog Dortmunda. Vrh Bundeslige drže Bayer Leverkusen sa 28 bodova i Bayern München sa 27.

U subotu je na programu šest susreta 13. kola, a najinteresantnije će biti u dvoboju dva vodeća tima u kojem će od 18.30 sati Bayer u Leverkusenu ugostiti branitelja naslova Bayerna.