Hrabri Zrinjski otkinuo bod Aston Villi za kraj avanture u Konferencijskoj ligi, Fener na krilima Džeke osigurao evropsko proljeće

U terminu od 18:45 sati odigrano je nekoliko utakmica Konferencijske lige i sada je mnogo toga jasnije kada je u pitanju ovo evropsko takmičenje.

Nogometaši Zrinjskog su u Mostaru dočekali veliku Aston Villu, te na kraju izborili bod protiv ekipe iz Birminhgama koja je nedavno rušila gigante u Engleskoj poput Manchester Cityja i Arsenala. Jasno, ovo nije bio meč od posebne važnosti, ali su se ‘Plemići’ svakako na dostojanstven način oprostili od Evrope, rezultatom 1:1.

Igrao je predstavnik Bosne i Hercegovine hrabro od samog početka susreta. Ipak, mreže su mirovale, te je prvi pogodak pao tek nakon sat vremena igre. Zaniolo je u 61. minutu sjajno primio jednu loptu i proslijedio je u mrežu Zrinjskog za prednost Ville. Međutim, pitao se i bh. velikan, pa je Malekinušić pravom golčinom postavio konačnih 1:1 u 87. minutu.

U ovoj grupi E tim Aston Ville prošao je u nokaut fazu Konferencijske lige kao lider na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a slijedi ih ekipa Legije sa bodom manje. AZ Alkmaar sa šest, odnosno Zrinjski sa četiri boda, oprostili su se od takmičenja.

Fenerbahče je na domaćem terenu odigrao svoju utakmicu Konferencijske lige protiv Spartak Trnave i na kraju slavio sa visokih 4:0. Meč je obilježio Edin Džeko koji je postigao dva pogotka večeras. Prvo je Kadioglu u 36. minutu zabio za 1:0, da bi Tadić u 48. minutu šutirao penal, a golman gostiju, Takac, nespretno je reagovao i postigao autogol. U nastavku je Džeko u 59., odnosno 61. minutu zabio dva pogotka za konačnih 4:0.

Iz ove grupe H ekipa Fenerbahčea je u nokaut fazu Konferencijske lige prošla kao lider sa 12 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirani Ludogorets. Nordsjaellan je treći sa 10, a Spartak Trnava posljednja sa svega jednim osvojenim bodom.