HRABROST I POŽRTVOVANOST! Hrvatska je u polufinalu Mundijala, Brazil ide kući nakon slabijeg izvođenja penala

Nogometna reprezentacija Hrvatske savladala je selekciju Brazila nakon boljeg izvođenja penala, dok je rezultat do popularne lutrije glasio 1:1.

Brazilci su u utakmicu ušli kao apsolutni favoriti, no ‘Vatreni’ po ko zna koji put pokazuju svoju borbenost i požrtvovanje. Od početka susreta igralo se dosta ravnopravno.

‘Karioke’ su bile malo konkretnije te su preko Viniciusa i Neymara pokušavali doći do pogotka. Ipak, fenomenalni Dominik Livaković bio je ponovo na nivou.

Otišlo se u produžetke, gdje je prvi do vodstva stigao Brazil. Igrao se 105. minut kada Neymar odigrava sjajno dupli pas sa suigračima, zaobilazi Livakovića i pogađa za 1:0. Međutim, Hrvati se nisu predavali i onda je uslijedila erupcija oduševljenja među navijačima. U 116. minutu Oršić ubacuje za Petkovića koji šutira, da bi lopta zakačila Marquinhosa i završila u mreži Alissona za konačnih 1:1.

Pristupilo se izvođenju penala. Vlašić pogađa po sredini gola. Rodrygo prvi puca za Brazil, a Livaković odlično brani. Zatim Lovro Majer također puca po sredini i zabija. Casemiro vraća nadu Brazilcima, a onda Modrić još jedan u nizu Hrvata koji pogađaju metu. Pedro je zatim dobro obavio svoju odgovornost, dok će nakon njega pogoditi i Oršić. Na kraju promašaj Marquinhosa za eliminaciju Brazila sa Mundijala.

U polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru, Hrvatska će odmjeriti snage sa boljim iz duela Argentine i Nizozemske, koji počinje večeras od 20 sati..