Hrvatska bez rješenja za nikad raspoloženijeg Messija, Argentina u finalu Svjetskog prvesntva

Nogometaši Argentine savladali su Hrvatsku rezultatom 3:0 i na taj način prvi osigurali finale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Hrvatska je do 33. minute susreta bila čak i konkretniji rival, ali je Argentina iz očigledno smišljene taktike preko kontranapada stigla do vodstva.

Julian Alvarez je sjajno istrčao ispred defanzivaca ‘Vatrenih’, a Dominik Livaković nije imao drugo rješenje osim da sruši napadača.

Siguran realizator u 34. minuti bio je ko drugi nego Lionel Messi za peti gol na ovom Svjetskom prvenstvu.

Nakon primljenog gola Hrvatska se pomalo neočekivano ‘raspala’, što je rezultiralo novim golom u 39. minuti.

Ovog puta je pogodio Alvarez i ‘Gaučosi’ su na desetominutnu pauzu otišli sa ogromnim vodstvom 2:0.

Nastavak igre donio je manje-više sličan odnos snaga na terenu koji je pripao Argentini, a završni udarac Hrvatskoj zadao je Alvarez u 69. minuti.

Napadač Manchester Cityja iskoristio je magično Messijevo dodavanje koje je proslijedio u mrežu za potvrdu plasmana Argentine u finale.

Argetnina će u finalu Mundijala igrati protiv boljeg iz duela Francuska – Maroko.