Hrvatska do minimalne pobjede protiv Cipra, Turska u gostima potopila Norvešku

Hrvatska nogometna reprezentacija je u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru pobijedila reprezentaciju Cipra s minimalnih 1:0.

Nakon šokantnog poraza od Slovenije u prvom kolu ‘Vatreni‘ nisu imali pravo na još jedan kiks, a izbornik Zlatko Dalić je u odnosu na utakmicu sa Slovenijom promijenio pola početne postave.

Iako ovo nije bila neka briljantna predstava Hrvatske, ali najvažnije da su osvojena tri boda. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Mario Pašalić u 41. minuti.

Brekalo je centrirao, Budimir je napravio zbrku u zadnjoj liniji Cipra koje je loše reagirala i Pašaliću nije bilo teško iz blizine zabiti glavom za 1:0.

Hrvatska u nastavku nije napravila ništa konkretno i s ovakvom igrom svjetskim viceprvacima će biti jako teško protiv jačih reprezentacije koje će ‘Vatrene‘ čekati na Euru u junu te u nastavku kvalifikacija za Mundijal.

U sklopu grupe G Turska je nastavila sa sjajnim predstavama i ostvarila drugu pobjedu nadigravši Norvešku sa 0:3.

Za Tursku su pogađali dva puta Tufan i jedanput Soyuncu, a treba istaknuti da je u završnici susreta Norveška ostala s desetoricom na travnjaku nakon što je Thorstvedt zaradio crveni karton.

U drugom susretu ove grupe Nizozemska je sa 2:0 pobijedila Latviju. ‘Oranje‘ su do pobjede došle zahvaljujući golovima Berghuisa (32) i Luuka de Jonga (69).