Hrvatska dominantno slavila u Latviji i došla na korak do plasmana na EURO

Nogometaši Hrvatske su bez većih problema pobijedili u Rigi u 9. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Latvije rezultatom 2:0.

Utakmica je odlično počela po Hrvatsku budući da su već u sedmoj minuti došli u vodstvo. Ivanušec je bio asistent, a Majer strijelac za 0:1.

Samo devet minuta kasnije, Hrvatska je udvostručila prednost. Raspoloženi Majer je ovaj put asistirao, a pogodak je bio djelo Kramarića.

I do kraja prvog poluvremena Latvija je bila bezopasna, a Hrvatska je u još nekoliko navrata mogla doći do gola. Ipak, rezultat na poluvremenu bio je 0:2.

U nastavku utakmice dosta rezervisan pristup obje selekcije. Hrvatska je dominantno odigrala i do kraja meča te nije dopustilo bilo kakve iznenađenje pa je ostalo konačnih 0:2.

‘Vatreni’ su večerašnjim trijumfom prestigli Vels i sada se nalaze na drugom mjestu grupe D. Od Velšana ima dva boda više kolo prije kraja kvalifikacija. Latvija je na dnu tabele s tri boda, dok je lider Turska već ranije osigurala plasman na EURO.

U posljednjem kolu Hrvatska dočekuje Armeniju i s pobjedom bi se plasirala na smotru u Njemačku. Kvalifikacije za Latviju su večerašnjom utakmicom neslavno okončane.