HRVATSKA IMA VICEPRVAKA SVIJETA! Fenomenalni Zubčić osvojio srebro u paralelnom veleslalomu

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je srebro u paralelnom veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo.

To je prva medalja za Hrvatsku na SP-u nakon osam godina i Ivice Kostelića i ukupno 10. medalja hrvatskog skijanja na svjetskim smotrama. Hrvatska sada ima šest zlata, dva srebra i dvije bronce.

Zubčić je u svom premijernom nastupu na SP-u u Cortini d’Ampezzo odmah stigao do medalje osvojivši srebro nakon što je u finalu poražen od Francuza Mathieua Faivrea sa 0.48 stotinki sekunde zaostatka.

Najbolji hrvatski skijaš je na putu do finala bio uspješniji od Nijemca Stefana Luitza, Amerikanca Rivera Radamusa i Švicarca Loica Meillarda.

Treće mjesto je osvojio Meillard, koji je bio brži od Nijemca Alexandera Schmida.