HRVATSKA ‘NA IGLAMA’: Scena Livakovića iz mix zone i jedan detalj zabrinuli su kompletnu javnost

Fenerbahče je sinoć pred svojim navijačima pobijedio ekipu Hatayspora sa 4:2 i vratio se na prvo mjesto tabele truske Superlige.

Dominik Livaković je tako po prvi put kapitulirao nakon 440 minuta odigranih u domaćem prvenstvu, ali se sinoć ponovo istakao sa nekoliko sjajnih odbrana.

Međutim, pogotci koje je hrvatski čuvar mreže primio pali su u drugi plan zbog detalja koji se desio kada je Hatay smanjio na 3:1. Ghoulam je u 55. minutu zabio iz slobodnjaka, a Livaković je ostao da leži na terenu i požalio se na povredu desne noge.

Bivšem golmanu Dinama morala se ukazati pomoć, da bi zatim odigrao utakmicu uspješno do samog kraja. Činilo se da nije niša ozbiljno, no video koji se pojavio poslije meča zabrnuo je javnost u Hrvatskoj.

Naime, kamere su snimile Livakovića kako napušta stadion, dok su jedan detalj svi odmah zapazili. On je imao bandažu na desnoj nozi što znači da je povreda ozbiljnija i da nije u pitanju samo običan udarac.

Ovaj 28-godišnjak će sada proći detaljnije preglede kako bi se ustanovilo da li će morati izbivati sa terena i koliko. Razvoj situacije posebno prate u taboru ‘Vatrenih’ i izborniku Zlatku Daliću najmanje treba povreda prvog golmana pred odlučujuće utakmice za odlazak na EURO.