Hrvatska nakon još jedne velike drame na Mundijalu i boljeg izvođenja penala zahvaljujući Livakoviću ide u četvrtfinale

Danas je odigrana i peta utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru između Hrvatske i Japana, dok su Hrvati boljim izvođenjem penala otišli u četvrtfinale.

U prvom poluvremenu poprilično izjednačena igra oba tima, da bi Japanci u posljednjih nekoliko minuta izvršili veliki pritisak na gol Livakovića, a to im se isplatilo u 43. minutu. Tada je nakon gužve Maeda poslao loptu u mrežu ‘Vatrenih’.

Popularni ‘Samuraji’ nisu dugo imali prednost, a nakon svega 10 minuta igre u nastavku stiže izjednačenje. Lovren sjajno centrira za Perišića koji perfektno zabija glavom za 1:1.

Do kraja regularnog dijela utakmice, pa i u produžecima, svoje prilike imale su obje ekipe, ali do promjene rezultata nije došlo i pristupilo se izvođenju penala.

Fantastični Dominik Livaković odbranio je tri penala Japanaca, a jedini precizan bio je Asano u trećoj seriji, te je čuvar mreže Dinama praktički donio četvrtfinale Hrvatskoj. S druge strane, Vlašić, Brozović i Pašalić su pogađali za viceprvaka svijeta, dok je svoj penal promašio Marko Livaja. Konačan rezultat nakon takozvane “lutrije” glasio je 3:1.

Hrvatska će protivnika u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru saznati večeras, kada svoj meč igraju reprezentacije Brazila i Južne Koreje. Podsjećamo, taj susret biti će na programu od 20 sati.