Hrvatska nakon preokreta bolja od Švicarske, Turci iznenadili Njemačku

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Švicarsku u St. Gallenu rezultatom 2:1 u prijateljskom susretu povodom reprezentativnih obaveza.

Švicarci su bolje otvorili meč i u 31. minuti stižu u vodstvo golom koji je postigao Gavranović, no pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, ‘Vatreni’ preko Brekala stižu do poravnanja.

Veliki preokret, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu Hrvatskoj, donosi Pašalić u 67. minuti, nakon čega se rezultat nije promijenio.

Susret između Njemačke i Turske je završen bez pobjednika (3:3), a treba reći da su Turci do remija došli golom u 94. minuti.

Iznenađujući poraz doživjela je reprezentacija Nizozemske koja je rezultatom 1:0 izgubila od Meksika, dok je Slovenija sa 4:0 bila bolja od San Marina.

Italija je razbila Moldaviju sa 6:0 golovima, a ubjedljiva je bila i Poljska koja je sa 5:2 bila bolja od Finske.

Portugal i Španija odigrali su susret bez pogodaka, dok je Austrija bila bolja od Grčke sa 2:1.