Hrvatska po prvi puta u povijesti neporažena protiv Portugala! [VIDEO]

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvi susret nakon Svjetskog prvenstva u Rusiji na kojem je osvojila povijesno srebro. Izabranici Zlatka Dalića remizirali su s reprezentacijom Portugala 1:1.

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u petom međusobnom ogledu nije uspjela pobijediti Portugal. Portugalci su slavili u četiri dosadašnja susreta uz gol razliku 7:0! Međutim, sinoć je došao kraj neslavnoj tradiciji Vatrenih.

Dalićeva momčad povela je u 19. minuti pogotkom Ivana Perišića, koji je sjajno zabio s ruba kaznenog prostora nakon što se lopta sretno odbila do njega. Portugal je izjednačio u 32. minuti nakon preciznog centaršuta Pizzija u kazneni prostor, Pepe je odlično skočio i matirao Kalinića za 1:1.

U nastavku susreta nije bilo pogodaka, iako je Portugal u 77. minuti imao vratnicu, odnosno Antonio Milić je umalo pogodio vlastitu mrežu. Od novih igrača u momčadi treba istaknuti dobar nastup lijevog beka Glasgow Rangersa Borne Barišića.

Vatreni ostaju u Portugalu do nedjelje kada sele u Španjolsku gdje ih 11. septembra u Elcheu očekuje prvi susret Lige nacija protiv Španjolske.