Hrvatska predvođena Bogdanovićem pobijedila Ukrajinu i gotovo sigurno izbjegla okršaj sa Srbijom

Košarkaši Hrvatske nadigrali su reprezentaciju Ukrajine rezultatom 90:85 u susretu 5. kola grupe C Eurobasketa i sasvim je izvjesno da u osmini finala neće igrati protiv Srbije.

Iako su već ranije obje reprezentacije osigurala plasman u nokaut-fazu, ovaj susret je odlučivao o konačnom plasmanu u grupi.

Pobjeda od osam i više razlike Hrvatskoj je donosila drugo mjesto, pobjeda s manje od osam razlike treće mjesto, a poraz četvrto mjesto.

Hrvatska je u jednom trenutku u drugoj četvrtini imala 12 koševa prednosti, ali se to vodstvo istopilo i ušlo se u napetu završnicu.

Ukrajina je četiri minute prije kraja imala tri koša prednosti, ali je posustala i Hrvatska je na kraju došla do treće pobjede u grupi kojom je osigurala treće mjesto.

Tako će Hrvatska gotovo sigurno izbjeći dvoboj sa Srbijom u osmini finala, s obzirom na to da je Srbija veliki favorit u večerašnjem susretu protiv Poljske.

Najefikasniji kod Hrvatske bio je Bojan Bogdanović sa 29 koševa, a pratio ga je Ivica Zubac sa 15.