Hrvatska ranije od očekivanog ostala bez predstavnika u muškom singlu na Australian Openu

Hrvatska je ostala bez predstavnika u muškom singlu na prvom Grand Slamu sezone koji se igra na terenima Melbourne Parka.

Nakon što je dominantno bez izgubljenog seta izborio drugo kolo Australian Opena, Borna Ćorić (ATP – 25.) uspio je uzeti tek jedan set Amerikancu Mackenzieju McDonaldu (ATP – 192.) koji je slavio sa 3:1 (2:6, 4:6, 6:4, 4:6) za dva i pol sata igre.

Ćorić je bio vrlo neinspiriran većinu meča te je jedino u trećem setu prikazao nešto bolju igru kad je radio pritisak na McDonaldovom servisu. No, više od toga nije išlo. Američki autsajder do kraja je sigurno odradio posao i potpuno zasluženo izborio prolazak u treće kolo.

Dodajmo kako je srpski predstavnik Filip Krajinović (ATP – 33.) nakon velike borbe u četiri seta izbacio španjolskog veterana Pabla Andujara (ATP – 59.) sa 3:1 (6:2, 5:7, 6:1, 6:4).

Krajinović je ovom pobjedom izjednačio svoj najbolji rezultat u Melbourneu iz 2019. godine.