Hrvatska se pošteno napromašivala u Armeniji, ali na kraju ipak slavila i zasjela na lidersku poziciju

Hrvatska je pobijedila u Erevanu u 6. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo Armeniju s minimalnih 1:0 te su se tako vratili na lidersku poziciju skupine D.

Vatreni‘ su krenuli silovito od početka utakmice pa su već u devetoj minuti imala veliku priliku preko Petkovića. Međutim, pet minuta kasnije nije bilo spasa za domaćine.

Bio je to gol koji se provjeravao putem VAR-a jer se činilo da je strijelac Kramarić bio u zaleđu. VAR je na kraju potvrdio da je lopta dirala Mkrtchyana i nakon toga došla do Kramarića.

Nastavila je Hrvatska dominirati i u nastavku susreta, a najbliže drugom pogotku bio je Ivanušec u 27. minuti nakon dodavanja Perišića.

U jednom trenutku je susret bio i prekinut jer je dron sa zastavom regije Nagorno-Karabakh proletio iznad terena za igru, praćen aplauzom s tribina. Inače, to je regija u kojoj ratuju Armenci i Azerbajdžanci.

I u nastavku susreta Hrvatska je dominirala, a veliku šansu imala je u 56. minuti kada je Čančarević zaustavio pokušaj Kramarića. Veliku priliku malo kasnije imao je i Perišić, ali je još jednom na visini zadatka bio sjajni čuvar mreže Armenije.

Najveću priliku na susretu propustio je potom Stanišić u 74. minuti kada je šutirao tik gola snažno s 15-ak metara iskosa. ‘Vatreni‘ su nakon toga smirili igru te rutinski upisali nova tri boda protiv nemoćne Armenije.

Hrvatska se ovom pobjedom poravnala s Turskom na liderskoj poziciji skupine D. Obje reprezentacije imaju po 10 osvojenih bodova, ali Hrvatska ima susret manje. Armenija je ostala treća sa sedam bodova.