Hrvatska slavila na izuzetno teškom gostovanju i ipak ostala u utrci za prvo mjesto, remi Francuske i Austrije

Nogometna reprezentacija Hrvatske upisala je prvu pobjedu u novom izdanju UEFA-ine Lige nacija.

‘Vatreni’ su večeras kao gosti na Parkenu savladali Dansku sa 1:0 i na taj način ostali u utrci za prvo mjesto u grupi.

Hrvatska je došla do pobjede tek u 69. minuti kada se lopta nakon prekida sretno odbija do Pašalića koji iz blizine matira Schmeichela za veliko slavlje.

U drugom meču ove grupe, Austrija je uspjela osvojiti bod protiv favorizovane Francuske na domaćem terenu. Završilo je 1:1.

Preporođeni Austrijanci su poveli preko Weimanna u 37. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mbappe sedam minuta prije kraja susreta.

U ovoj grupi Danska je još uvijek lider sa šest bodoa iz tri utakmice. Slijede Austrija sa četiri, zatim Hrvatska sa četiri i Francuska na začelju sa samo dva boda.