Hrvatska srušila Španjolsku i došla na korak od polufinala!

Hrvatska rukometna reprezentacija je u sjajnoj utakmici pobijedila Španjolsku 23:19 i s maksimalnih četiri boda odlazi u drugu fazu natjecanja.

Kauboji su prvi krug igran u Münchenu okončali sa stopostotnim učinkom, a u susretu posljednjeg 5. kola skupine B svladali su europskog prvaka Španjolsku s 23:19 (13:10).

Zlatko Horvat s osam i Željko Musa sa šest golova predvodili su Hrvatsku, dok je Ferran Sole s pet pogodaka bio najefikasniji kod Španjolske. Musa je potpuno zasluženo proglašen najboljim igračem utakmice.

Mnogi rukometni stručnjaci su podcijenili Hrvatsku, ali izabranici Line Červara su briljantno odradili prvi krug Svjetskog prvenstva i završili na prvom mjestu u skupini.

Hrvatska u drugi krug prenosi maksimalna četiri boda, dok će Španjolska prenijeti dva. Po tri boda su iz skupine A prenijele su Njemačka i Francuska, dok će Island i Brazil u drugi krug bez bodova.