Hrvatska teže od očekivanog pobijedila Estoniju i došla na korak od nokaut faze EuroBasketa

Košarkaši Hrvatske nakon dramatičnog susreta pobijedili su ekipu Estonije rezultatom 73:70 i tako napravili veliki korak prema plasmanu u nokaut fazu EuroBasketa.

Hrvati su kao veliki favoriti dočekali dvoboj s Estonijom, ali nije bilo jednostavno za izabranike Damira Mulaomerovića koji su se dobrano namučili, pogotovo u završnici susreta.

Na samom početku nešto bolje igrala je Estonija, a Hrvatskoj je trebalo šest-sedam minuta da se stabilizira i pređe u vodstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 33:29 za Hrvatsku.

Gotovo identična situacija na parketu nastavila se i u trećoj četvrtini kada je Hrvatska imali maksimalnih osam koševa prednosti. Početak posljednje četvrtine donosi povratak Estonaca na samo jedan razlike.

Rezultat 68:67 za Hrvatsku bio je aktualan do minut i pol do kraja, tako da smo gledali pravu dramu koju nitko nije očekivao. Tada je Kruno Simon napravio vrlo važno zakucavanje i donio Hrvatskoj plus tri.

Estonija je devet sekundi prije kraja dobila tri slobodna bacanja za poravnanje, ali su pogodili samo dva tako da je Hrvatskoj ostala prednost, uz napad.

Uslijedila je drama slobodnih bacanja i četiri sekunde prije kraja Estonija je imala šut iz daljine za produžetke, ali nije pogodila i Hrvatska je na kraju slavila rezultatom 73:70.