Hrvatska u Zagrebu minimalno savladala Armeniju i osigurala učešće na šestom uzastopnom Evropskom prvenstvu

Nogometna reprezentacija Hrvatske uspjela je da se plasira na šesto uzastopno Evropsko prvenstvo, s obizrom da je večeras na zagrebačkom Maksimiru sa minimalnih 1:0 savladala tvrdu Armeniju.

Bio je to posljednji meč kvalifikacija za EURO, ‘Vatrenima’ je trebao trijumf kako bi ovjerili plasman na veliko takmičenje, a na kraju su završili kao drugi u grupi D iza Turske.

Od početka su krenuli momci Zlatka Dalića u juriš ka golu Armenaca. Gosti su se dugo uspješno branili, čak imali i dvije dobre prilike iz kontranapada da povedu, ali nisu uspjeli.

Otpor gostiju slomljen je u 43. minuti kada Ante Budimir postiže gol glavom nakon ubačaja Borne Sose s lijeve strane za 1:0.

U nastavku je viđen rutinski pristup i kontrolisanu utakmicu, te rezervaciju karte za Njemačku naredne godine.

Hrvatska je propustila Euro koji je 2000. godine održan u Belgiji i Nizozemskoj, a nakon toga se plasirala na svako prvenstvo Starog kontinenta koje se igralo.