Hrvatski derbi pripao Splićanima: Hajduk srušio Dinamo na užarenom Poljudu i zauzeo lidersku poziciju HNL-a

U velikom hrvatskom derbiju i utakmici 10. kola HNL-a, Hajduk je ostvario veliku pobjedu protiv Dinama pred svojim navijačima i na prepunom Poljudu sa minimalnih 1:0.

Danima se pričalo o ovoj utakmici, dok su je u Splitu najavili još jučer spektakularnom bakljadom, pa su večeras nogometaši Hajduka nagradili vjerne navijače koji sanjaju da će titula prvaka konačno doći u Split.

Bilo je vatreno od samog početka, a u šestom minutu Vidović je pao u šesnaestercu Hajduka i tražio penal. Ipak, sudija Pajač je pustio da se igra nastavi. Zatim se u fantastičnoj šansi našao Petković, no njegov pokušaj fenomenalno blokira Šarlija.

I kada se činilo da su gosti bolji, domaćin je poveo. Igrao se 59. minut, sjajna akcija, Trajkovski upošljava Sahitija koji zabija pored Nevistića za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Sada je Hajduk lider HNL-a sa 21 bodom na svom kontu, Rijeka pada na drugo mjesto sa 19 osvojenih bodova, dok Dinamo ostaje treći sa 16 bodova.