I šesta zaredom! Zahuktali Juventus “potopio” Lazio u derbiju kola

Nogometaši Juventusa ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv ekipe Lazija u jednom od derbija 15. kola Serie A.

Izabranici Maxa Allegrija slavili su rezultatom 3:0 i tako na najbolji mogući način otišli na klupsku stanku koja će uslijediti zbog Svjetskog prvenstva u Kataru.

Juventus je bolje otvorio susret i već na samom startu je imao dvije prilike preko Keana i Fagiolija, ali oni nisu bili precizni, da bi nedugo zatim, preciznije u 19. minuti, Milik lijepo šutirao s distance, ali tik pored gola.

Kada su svi mislili da će se na predah otići bez golova , Kean izlazi sam ispred gola Lazija i sjajnim udarcem matira protivničkog golmana i zabija za 1:0.

Da će Juventus upisati tri boda bilo je jasno u 54. minuti kada je Kean zabio drugi gol, a konačnih 3:0 postavio je Milik u samoj završnici susreta.

Za Juventus je ovo šesta pobjeda zaredom u Serie A i do svake su stigli bez primljenog gola, a trenutno drže treću poziciju sa 31 osvojenih bodom, jednim više od Lazija koji je četvrti.