Igru briši, bodove piši: Barcelona se namučila i protiv Cadiza, ali na kraju uvjerljivo slavila

Nogometaši Barcelone mučili su se i u 2. kolu španske La Lige na svom terenu protiv Cadiza. Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist domaćih, no igra je bila daleko od one kakvu žele navijači.

Podsjećanja radi, Barca domaće utakmice igra na Olimpijskom stadionu dok traje obnova Camp Noua. Nova sezona za ‘Blaugranu’ krenula je daleko od očekivanog, može se čak reći i pomalo loše, ako gledamo igru i efikasnost.

Ono što vjerovatno i najviše brine je podatak da je tim u prva dva kola zabio samo dva pogotka u 180 odigranih minuta i to u finišu utakmice sa Cadizom.

Iako su večeras uputili preko 20 udaraca na gol protivnika, izabranici Xavija Hernandeza pogodak su morali čekati sve do 83. minuta, kada je Pedri zabio za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Torres u sudačkoj nadoknadi.

Tako Barcelona nakon dvije utakmice u domaćem prvenstvu ima četiri osvojena boda, dok je Cadiz na tri boda jer su u prvom kolu savladali Alaves sa minimalnih 1:0.