Ikona nizozemskog nogometa oplela po Leu Messiju: “Da li ga je stid?”

Argentinski čarobnjak Leo Messi našao se na meti kritike legendarnog nizozemskog nogometaša Rafaela van der Vaarta. Nezalaganje Argentinca na terenu je naljutilo nekadašnjeg reprezentativca “Oranja”.

Parižani su poraženi od Manchester Citya (2:1) na Etihadu u okviru petog kola grupne faze Lige prvaka. Popularni “Sveci” su golom Mbappea poveli u 50. minutu susreta, da bi nakon toga City preokrenuo rezultat u svoju korist pogotcima Raheema Sterliga u 63. minutu, te Gabriela Jesusa u 76. minutu.

Po mnogima izabranici Mauricija Pochettina su jedni od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka, no neki pak misle da nisu dovoljno “zreli” za sam finiš ovog natjecanja. Kao jedan od razloga te “nezrelosti” pominje se nezalaganje argentinskog čarobnjaka Lea Messija. Na to se osvrnuo legendarni Nizozemac Rafael van der Vaart:

Zaista žalosno. U pitanju je nedovoljna želja za pobjedom. Messi na terenu izgleda stvarno slabo ako ne postigne pogodak ili ne asistira. Utakmicu protiv Manchester Citya je odigrao zaista loše. Za razliku od Cristiana Ronalda koji se bori za momčad, Leo se doslovno šetka po terenu i pitam se kako ga nije stid?“, kazao je Van der Vaart te dodao:

On je igrač koji se više nikada neće roditi, mora opravdati tu ulogu. Njegova lijenost počela je još od Koemana i vidno je bilo da mu se ne da raditi.

PSG je prošao u nokaut fazu Lige prvaka kao drugoplasirana momčad u grupi.