Imaju se čemu nadati u uzvratu! Nogometaši Veleža remizirali u Švedskoj

Nogometaši mostarskog Veleža su remizirali u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige u gostima kod švedskog Elfsborga rezultatom 1:1.

Velež je poveo u 32. minuti. Nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Elfsborga, a tu se najbolje snašao lijevi bek Radović.

Tek što je krenuo s centra Elfsborg je izjednačio. Zadnja linija Veleža je loše reagirala nakon duge lopte, a to je iskoristio Frick i zabio za 1:1.

Tempo igre je u nastavku drastično pao, te se većinom igralo na sredini terena uz povremene polušanse. Međutim, golmani Elfsborga i Veleža su do kraja utakmice bili besposleni, te je susret završio remijem 1:1.

Uzvrat je na rasporedu sljedećeg četvrtka na stadionu Grbavica i ako Velež izbori plasman u play-off, tamo će igrati protiv boljeg iz dvoboja Luzern – Feyenoord.

S obzirom na prikazanu igru večeras u Švedskoj, nogometaši Veleža se zaista imaju čemu nadati.

Od ostalih klubova iz regije, treba istaknuti neočekivano uvjerljiv poraz (4:2) Osijeka na gostovanju u Bugarskoj kod CSKA Sofije rezultatom 4:2, te minimalni poraz (0:1) Vojvodine na svom terenu od austrijskog LASKA iz Linza.