Impresivna forma Srbina: Maestralni Vlahović ponovo donio pobjedu Juventusu, Inter više nije lider Serie A

Nogometaši Juventusa večeras su u utakmici 21. kola italijanske Serie A gostovali ekipi Leccea i na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

Nakon što je na početku sedmice postigao dva pogotka protiv Sassuola, Dušan Vlahović je i ove noći protiv Leccea dva puta pogađao mrežu domaće momčadi.

Vlahović je večeras prvi put pogodio u 59. minutu susreta na sjajan način i lijevom nogom, da bi svoj drugi pogodak postigao 10 minuta kasnije kada je zakucao loptu na gol-liniji.

Treći i posljednji pogodak Juventusa bio je djelo Bremera u 85. minutu utakmice za konačnih 3:0, pa Lecce nije imao nikakvih šansi da se izbori sa izabranicima Massimiliana Allegrija.

Juventus je u ovom momentu lider Serie A sa 52 osvojena boda, ali i utakmicom više od prvog pratioca Intera, koji ima jedan bod manje. Lecce je 14. sa 21 bodom.