Inter bez problema savladao Romu i poput gradskog rivala napravio veliki korak ka Ligi prvaka

Nogometaši Intera su pobijedili Romu u gostima u susretu 34. kola italijanske Serije A rezultatom 2:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone, baš poput gradskog rivala Milana.

Krenulo se sa otvorenom igrom na obje strane jer je pobjeda u današnjoj utakmici značila i vjerovatan plasman u elitno nogometno takmičenje naredne sezone.

Inter je stigao u vodstvo u 14. minuti preko akcije koju su napravili bekovi ovog tima.

Denzel Dmmfries je ubacio loptu, a Federico Dimarco je pogodio za 1:0 i tim rezultatom se otišlo na desetominutni odmor.

Konačan udarac je Inter zadao ‘Vučici’ nakon što je Romelu Lukaku pogodio na asistenciju Lautara Martineza u 74. minuti susreta.

Inter je sada treći sa 63 boda koliko ima i Juventus uz utakmicu manje, dok je Roma na sedmoj poziciji sa 58 bodova i sve manjom šansom za Ligom prvaka od naredne sezone.