Inter demolirao Bresciju na Giuseppe Meazzi

Nogometaši Intera razbili su na stadionu Giuseppe Meazza ekipu Brescije rezultatom 6:0 u sklopu 29. kola italijanske Serije A.

Domaćin je do vodstva došao u petoj minuti susreta, a nakon asistencije Alexisa Sancheza engleski nogometaš Ashley Young je šutirao iz voleja i sjajno matirao golmana gostiju.

Do dva gola prednosti Inter je došao u 20. minuti susreta. Victor Moses je srušen u šesnaestercu, a precizan s bijele tačke bio je Alexis Sanchez.

Inter je do trećeg gola stigao u 45. minuti susreta. Young je centrirao, a treći pogodak za Inter na ovom susretu postigao je Danilo D’Ambrosio.

Roberto Gagliardini postigao je četvrti pogodak u 52. minuti susreta. Opet je asistirao Sanchez, a Gagliardini je matirao nemoćnog Jessea Joronena. U 83. minuti susreta nakon gužve u šesnaestercu Brescije najbolje se snašao Christian Eriksen i poslao je loptu u mrežu. Konačnih 6:0 postavio je Antonio Candreva u 88. minuti susreta.

U drugom susretu koji je počeo u terminu od 19:30 sati Bologna je na svom terenu dočekala Cagliari, a susret je završen rezultatom 1:1.

Inter nakon 29 odigranih kola ima 64 osvojena boda, osam manje od vodećeg Juventusa i četiri manje od Lazija i zauzima treće mjesto na tabeli. Brescija je posljednja na tabeli sa 18 osvojenih bodova.