Inter došao do teške pobjede u 93. minuti, Verona sedam minuta kasnije propustila priliku da šokira favorita

Nogometaši Intera su u 19. kolu Serije A teškom mukom pobijedili momčad Verone rezultatom 2:1.

Inter je bolje krenuo u utakmicu i došao u vodstvo već u 13. minuti susreta kada je pogodio Lautaro Martinez koji je postavio rezultat prvog dijela.

Isti igrač je u 49. minuti susreta postigao još jedan gol za domaći sastav, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Verona se držala veoma dobro i u 75. minuti susreta stigla do izjednačenja. Thomas Henry je na teren ušao svega minutu ranije kada je zamijenio našeg Milana Đurića te pogodio za izjednačenje rezultata.

U 80. minuti susreta Marko Arnautović je zabilježio nevjerovatan promašaj budući da sa gol linije nije uspio ubaciti loptu u praznu mrežu.

I konačno, Inter je u 93. minuti susreta stigao do prednosti. Bastoni je prvobitno pogodio prečku nakon čega je Barellin udarac odbio golman Verone, a na odbijenu loptu je natrčao Frattesi i donio vodstvo domaćinu.

Verona je nakon toga krenula na sve ili ništa pa je i golman napustio gol kod jednog prekida nakon čega su Barella i Alexis izašli sami na gol, no nisu uspjeli pogoditi praznu mrežu.

Nakon njihovog promašaja, sudija je uz pomoć VAR tehnologije dosudio jedanaesterac za goste, a Henry je pogodio stativu te je Inter slavio izuzetno važnu pobjedu.

Današnji domaćin nakon ove utakmice lider Serije A sa 48 bodova, dok je Verona na 17. sa samo 14 bodova.