Inter golovima veterana napravio veliku prednost pred revanš susret polufinala protiv Milana

Nogometaši Intera pobijedili su momčad Milana rezultatom 2:0 na San Siru u okviru prve utakmcie polufinala Lige prvaka.

Ovo je treća pobjeda za izabranike Simone Inzaghija u sezoni protiv najljućeg rivala, ako bez dileme i najvrijednija u ovom trenutku.

Inter je stekao ogromnu prednost pred revanš susret golovima veterana Edina Džeke i Henrikha Mkhitaryana.

Prvo je mrežu na efektan način nakon kornera zatresao bh. golgeter u 8. minuti, da bi samo tri minute kasnije Mhkitaryan postavio konačan rezultat duela.

Milan se pokušao vratiti u meč, ali nije imao ozbiljnijih prilika od one Sandra Tonalija kada je pogodio stativu.

Uzvratna utakmica milanskih velikana na programu je u utorak sa početkom od 21 sati.