Inter i Manchester United opravdali ulogu favorita i osigurali četvrtfinale Evropske lige

Nogometaši Intera i Manchester Uniteda su rutinski prošli u četvrtfinale Evropske lige.

Inter se sastao u Gelsenkirchenu protiv Getafea, a nakon 33 minute igre Romelu Lukaku je doveo Nerazzurre u vodstvo.

Španska ekipa je mogla stići do izjednačenja u 75. minuti, no Molina je promašio čitav gol iz penala. To je kažnjeno samo nekoliko minuta kasnije kada je Christian Eriksen pogodio za konačnih 2:0.

Manchester United je rutinski priveo posao kraju protiv LASK-a na Old Traffordu.

U prvom meču u Austriji Crveni đavoli su slavili rezultatom 5:0 i uzvratni susret je bio samo formalnost.

Gosti iz Linza su poveli u 55. minuti preko Philippa Wiesingera, ali su Jesse Lingard u 57. i Anthony Martial u 88. minuti pogodili za preokret i pobjedu ‘Đavola’.

Italijanski velikan će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Bayer – Rangers, dok će United odmjeriti snage sa Copenhagenom.