Inter iskoristio kiks Juventusa i pobjedom protiv Fiorentine ponovo zauzeo vrh Serije A

Inter je u utakmici 22. kola italijanskog nogometnog prvenstva na gostovanju pobijedio Fiorentinu s 1:0 vrativši se na vrh tabele.

Gol odluke postignut je još u 14. minuti kada je Martinez iskoristio dodavanje Asllanija i zatresao mrežu domaćina. Fiorentina je potom imala blagu inicijativu, ali bez većeg uspjeha.

U drugom poluvremenu Fiorentina je dominirala, ali uprkos ogromnom posjedu lopte nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti gostima koji su rutinski meč priveli kraju i upisali važna tri boda.

Inter je prvi na tabeli Serije A s bodom više (54) u odnosu na drugoplasirani Juventus te uz utakmicu manje. Fiorentina je na petom mjestu sa 20 bodova manje od večerašnjeg rivala.

U narednom kolu Inter upravo dočekuje Juventus, dok će Fiorentina gostovati Leeceu.

U utakmicama odigranim ranije danas, Napoli i Lazio su remizirali 0:0, Genoa je bila bolja od Leccea 2:1, dok je Monza sa minimalnih 1:0 nadigrala Sassuolo. Verona je na svom terenu podijelila bodove sa Frosinoneom rezultatom 1:1.