Inter na krilima Barelle i Džeke rutinski savladao Veronu i prišao na bod zaostaka za Milanom

Akutelni prvak Serije A Inter danas je savladao momčad Verone rezultatom 2:0 i tako došao na bod zaostatka za gradskim rivalom Milanom.

Inter je u prošlom kolu savladao Juventus i tako se ponovo vratio u borbu za Scudetto, a današnjom pobjedom je najavio veliku borbu to kraja prvenstva.

Pitanje pobjednika nakon silovitog starta Intera riješeno je nakon pola sata igre.

Prvo je pogodio Nicolo Barella u 22. minuti na dodavanje Perišića doveo svoj tim u vodstvo, da bi pitanje pobjednika riješio Edin Džeko.

U 30. minuti bh. napadač koristi još jedno sjajno ubacivanje Perišića za svoj 13. gol u prvenstvu.

Inter trenutno ima 66 bodova na drugoj poziciji, dok je Juventus na trećoj sa istim brojem bodova i lošijom gol razlikom.

Verona je deveta momčad Serije A sa 45 bodova iz 32 odigrane utakmice ove sezone.