Inter na krilima Džeke i Lautara poslije preokreta upisao izuzetno važan trijumf protiv Cremonesea

U okviru 20. kola italijanske Serie A ekipa Intera je kao gost danas sa 2:1 i nakon preokreta savladala tim Cremonesea.

Inter je u meč ušao ofanzivno, no ništa konkretnije nisu uspjeli napraviti, da bi u 11. minutu doživjeli šok. Okereke perfektnim udarcem izvan kaznenog prostora pogađa mrežu Onane za 1:0.

‘Nerazzurrima’ nije trebalo puno vremena da odgovore. Već u 21. minutu udarac Džeke brani golman domaćih, da bi lopta stigla do Lautara Martineza koji istu posprema u mrežu za poravnanje.

Ipak, zahvaljujući Džeki i Lautaru Inter je odnio sva tri boda. Igrala se 65. minuta kada bh. reprezentativac sjajno upošljava Argentinca koji zabija svoj drugi pogodak i postavlja konačnih 2:1.

Poslije ovog susreta bivši prvak Italije je drugi sa 40 bodova, 10 manje i utakmicom više od lidera Napolija, dok je Cremonese zakucan za dno tabele s osam bodova.