Inter na krilima raspoloženog Džeke do nokaut faze Lige prvaka, Porto u gostima ‘demolirao’ Brugge

Igrači Intera plasirali su se u nokaut fazu Lige prvaka nakon što su večeras na Meazzi u petom kolu savladali Viktoriju Plzen sa visokih 4:0.

Junak ove utakmice zasigurno je bio bh. reprezentativac Edin Džeko koji se u strijelce uspio upisati dva puta. Prvi pogodak postigao je u 42., a drugi u 66. minutu susreta.

Za bivšeg prvaka Italije pored Džeke pogađali su još Mkhitaryan u 35., dok je “tačku na i” stavio Romelu Lukaku u 87. minutu i tako se vratio na sjajan način nakon povrede.

U drugom meču koji se igrao u ranijem terminu Porto je u gostima pobijedio Club Brugge rezultatom 4:0.

Mrežu domaćina “načeo” je Taremi u 33. minutu za 1:0 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku ponovo dobra igra tima iz Portugala. U 57. minutu u strijelce se upisao i Evanilson, a samo tri minuta kasnije je Eustaquio povisio na 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Taremi u 70. minutu, te je Porto nakon novog sjajnog trijumfa ostao u utrci za prvo mjesto svoje grupe kolo prije kraja.