Inter na Meazzi dočekao i uvjerljivo savladao Romu, titula prvaka Italije sve je bliža ‘Nerazzurrima’

Igrači Intera pobijedili su Romu u derbiju 34. kola talijanske Serie A na svom terenu rezultatom 3:1.

Inter je na Giuseppe Meazzi bio uvjerljiv protiv gostiju iz Rima, te se ponovo vratio na vrh tabele sa 72 boda. Ima bod više od Milana koji sutra gostuje Laziju.

Prvi put na ovoj utakmici odbrana Rome kapitulirala je u 30. minutu, tada je Denzel Dumfries postigao pogodak, da bi samo deset minuta kasnije Marcelo Brozović duplirao prednost ‘Nerazzurra’.

Početak drugog poluvremena donio je i treći pogodak izabranika Simonea Inzaghija, a u strijelce se ovoga puta upisao Lautaro Martinez na drugu asistenciju Hakana Calhanoglua.

Igrao se 85. minut meča kada je Henrikh Mkhitaryan uspio da ublaži poraz ‘Vučice’, pa je konačan rezultat utakmice glasio 3:1.

Interu za četiri dana slijedi utakmica sa Bolognom, dok će Roma sa istim rivalom igrati narednog vikenda u Rimu, no Mourinhova ekipa i definitivno je otpala iz trke za Ligu prvaka.